تزریق بوتاکس و پرکننده ها

بوتاکس

تمامی‌ حرکات صورت از جمله حرکات احساسی‌ و عاطفی صورت توسط عضلاتی که درست زیر پوست قرار دارند انجام میشود. فعالیت و انقباض بیش از اندازهٔ این عضلات باعث بوجود آمدن خطوطی در صورت میشود. کار بوتاکس از کار انداختن موقت این ماهیچه ها و جلوگیری از حرکت آنهاست. در نتیجه صورت جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد. این تکنیک سریع و نسبتا غیر تهاجمی است. برای درمان چروک های پیشانی و کنار چشم ها (در مناطقی که حرکت عضلانی ضروری نیست) میتوان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت و ایجاد چروکهای بیشتر جلوگیری کرد.

بوتاکس

بی حس شدن عضلات توسط بوتاکس به طور متوسط چهار تا شش ماه ادامه دارد. بعد از این زمان، فعالیت نرمال عضلات بازمی گردد و می توان دوباره بوتاکس تزریق کرد توجه داشته باشید که حتما این کار را در مراکز معتبر و متخصص انجام دهید و از نوع ماده تزریقی اطمینان حاصل نمایید تا از عوارض احتمالی جلوگیری شود.

بوتاکس و پرکننده ها

در قسمت هایی از صورت كه‌ ‌بوتاكس كارايي ندارد، كلاژن يا ساير پركننده‌ها كاربرد پيدا مي‌كنند. پركننده‌هاي بافتي بهترين درمان چروك‌هاي زير پلك‌ ‌چشم است. اين پركننده ها ممكن است به تنهايي يا در تركيب با روش‌هاي سطحي پوست نظير‌ ‌درمان ليزري يا روش‌هاي ديگر استفاده شوند.

برای حجم دهی لب، گونه و خط خنده ۳ نوع ژل استفاده می شود، ژل دائم، موقت و نیمه دائم.

بوتاکس

ژل های دائم

این ژلها از جنس پلی اکرلیک بوده، به علت اینکه در بدن بین بافتهای سلولی چنین ماده ای وجود ندارد، ممکن است بعد از مدتی باعث تحریک سیستم های دفاعی بدن شده و به تدریج تجزیه و جابجا شوند. این باعث عوارضی چون افتادگی گونه، تجمع ژل در یک محل می شود. در این روش امکان تزریق ژلهای دیگر به دلیل امکان ایجاد آلرژی وجود ندارد.

ژل های موقت

این ژل ها از جنس هیالورونیک اسید اند. در بافت بین سلولی بدن آنزیمی به نام هیالوروینداز وجود دارد که به مرور زمان باعث تجزیه این ژل شده و تاثیر درمان را از بین می برند. با این وجود، این نوع ژل ها عوارضی مانند ژلهای دائم را ندارد. مهمترین مزیت پرکننده های معتبر هیالورونیک اسید این است که ماندگاری آن ها از دیگر محصولات حاوی کلاژن و تزریق چربی بیشتر است

ژل های نیمه دائم

این ژل ها خاصیت پرکنندگی بسیار خوبی دارند ( البته در بعضی مناطق مانند لب از این ژلها نمی توان استفاده کرد) و تنها ژلی است که بر روی آن می توان از ژل های موقت استفاده کرد که این عمل باعث پرکنندگی بیشتری در پوست می شود. از این ژل برای چین و چروکهای عمیق پوست استفاده می شود و دوام آنها طولانی تر از ژلهای موقت می باشد.

در مرکز خانه سفید تنها از ژل های موقت که دارای کیفیت بالاتر و بدون عارضه هستند استفاده می شود.تاثیر این ژل ها حدود ۶ تا ۹ ماه در محل تزریق باقی می ماند.

چه مواردی قبل و یا بعد از درمان باید رعایت شود؟

برخی از متخصصین معتقدند که یک جلسه برای روتوش نیز لازم است. تا کار تکمیل شود.

  • پس از درمان با پر کننده ها بهتر است که محل تزریق تا مدتی ماساژ داده نشود.
  • از محصولاتی که حاوی الکل هستند استفاده نکنید، البته می توان از مواد آرایشی استفاده کرد.
  • توصیه می شود تا دو هفته پس از تزریق از قرار گرفتن در هوای سرد و گرم و نور آفتاب بپرهیزید.
  • استفاد از ضد آفتاب کاملا ضروری است.
کلینیک خانه سفید