برداشتن خال

بسیاری از افراد ترجیح می دهند تمام لکه های پوستی شان را چه خال باشد و چه نباشد از بین ببرند و با داشتن یک پوست صاف و بی عیب ونقص اعتمادبه نفس و زیبایی بیشتری پیدا کنند. اغلب افراد مایل به برداشتن خال هستند، اما به دلیل ترس از ابتلا به مشکلات پوستی بعدی از برداشتن این خال صرف نظر می کنند. شما می توانید در جلسه مشاوره با متخصصین پوست کلینیک خانه سفید با اطلاع و اطمینان اقدام به این کار نمایید.

برداشتن خال

عوارض بعد از برداشتن خال چیست ؟

نوع لکه های پوستی و دلایل به وجودآمدن شان می تواند شیوه برداشتن آن ها را مشخص کند. پزشکان معمولا سعی می کنند خال های مادرزادی را به کمک جراحی بردارند.

زیرا عمق این خال ها زیاد است و لیزر نمی تواند کمکی به حذف شدن شان بکند اما خال های ریز و سطحی نیازی به جراحی ندارند و لیزر یا کوتر (سوزاندن) خال، می تواند راه مناسبی برای از بین بردن شان باشد. متخصصین ماهر و با تجربه پوست در کلینیک خانه سفید با بررسی دقیق و استفاده از روش های مختلف مناسب ترین راه را به شما توصیه خواهند کرد.

آیا هر لکه ای خال است؟

لکه های پوستی انواع بی شماری دارند که خال تنها یک نوع از آن هاست. لکه های قهوه ای که روی مچ دست ها، پشت دست ها، ساعد و صورت ظاهر می شوند اغلب نتیجه بالارفتن سن هستند و برخی ضایعات زگیلی که روی صورت و تن دیده می شوند را هم نمی توان به عنوان خال معرفی کرد. لکه های سنی اغلب خطرناک نیستند اما بهتر است افراد برای تشخیص نوع این لکه متخصص پوست را در جریان بگذارند تا نسبت به سلامت خود اطمینان بیشتری کسب کنند.

برداشتن خال

عوارض بعد از برداشتن خال چیست ؟

برداشتن خال های روی گردن و سینه احتمال بجا گذاشتن اسکار (اصطلاح گوشت اضافی ) دارد که اگرتوسط پزشک متخصص انجام شود احتمال آن خیلی کمتر خواهد بود.معمولاً بعد از جراحی و یا لیزر خال یک قرمزی در محل برداشت خال ایجاد می شود که با گذشت زمان بطور کامل از بین می رود. در صورت جراحی خال به دست افراد غیر متخصص ، امکان بجا گذاشتن اثر و یا چال در محل وجود دارد. از عوارض دیگر، عود خال است که باید به مجدد برداشته شود.

 

کلینیک خانه سفید