کاشت مو

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند و همواره به دنبال رهایی از آن هستند. به طور کلی هر تار مو بعد از گذشت ۳ تا ۴ ماه می ریزد و به جای آن موی جدیدی رشد می کنند. زمانی می توان گفت فرد دچار ریزش مو شده است که در طول روز بیش از ۵۰ تار موی او بریزد یا اگر حدود ۱۰۰ تار مو را بکشد بیشتر از ۴ تا ۵ تار مو کنده شود و بریزد.

مشکل ریزش مو گاهی با دارو درمان می شود، ولی برای بعضی افراد کاشت مو تنها راه درمان است. این عمل بسیار طولانی است و نیازی به بیهوشی ندارد. هرچند این عمل بسیار ساده و بی خطر است اما رعایت کامل نکات ایمنی و تخصص پزشک برای حفظ سلامت بیمار و به دست آوردن نتیجه ی مطلوب ضروری است، همچنین به دلیل حساسیت زیاد این عمل به طور تیمی انجام می شود.اتاق عمل مجهز وتیم بسیار ماهر کاشت مو در کلینیک خانه سفید با انجام بیش از صد ها مورد کاشت مو ، تجربیات ارزشمند موفقییت آمیزی در این زمینه دارند. کاشت مو در اصل پیوند یک عضو زنده است و موهای کاشته شده به صورت طبیعی رشد نموده قابلیت اصلاح و کوتاه کردن و تغییر رنگ را دارند.

کاشت مو

انواع کاشت مو

عمل کاشت و پیوند مو به این صورت است که مو و ریشه ی مو از نواحی دیگر سر برداشته و به نواحی کم مو منتقل می شود. کاشت و پیوند مو این روزها به چند روش انجام می شود که اغلب آن ها بسیار مطمئن هستند. ۲ روش FUT و FIT جزو رایج ترین روش های کاشت مو هستند.

کاشت مو به روش FIT

FIT روشی بسیار ملایم است که در آن فولیکول موهای قسمت های پرپشت سر به صورت تک تک برداشته شده و به همان صورت تک تک در ناحیه کم پشت سر کاشته می شوند. برداشت تک تک فولیکول موها توسط تکنیک و دستگاه خاصی صورت می گیرد تا کمترین آزار را به این ناحیه وارد کند، به صورتی که نیازی به بخیه ندارد، و حتی اسکار و جای خاصی به جا نمی گزارد. موهای کاشته شده بعد از مدتی همانند موهای طبیعی رشد خواهند کرد و نیاز به استحمام و کوتاه کردن دارند.

کاشت مو به روش FUT

در روش FUT به شکل جراحی، یک نوار باریک در پشت سر(یا جایی که بانک موی خوبی وجود داشته باشد) برداشته می شود. تیم پزشکی این بخش ها را به گرافت هایی تقسیم کرده و بعد از آماده سازی، در منطقه خالی یا کم پشت به صورت تک تک کاشته می شوند. برای کاشت آنها، سوراخ هایی در ناحیه ایجاد می کنند تا فولیکول ها در آن محل قرار داده شوند. موها بعد از مدتی به همان حالت طبیعی قبلی برمی گردند و نیاز به استحمام و کوتاه کردن دارند.

کاشت مو

کدام روش کاشت مو مناسب تر است؟

یکی از روشهای تشخیص و انتخاب روش به این گونه است که، به صورت آزمایشی چند عدد مو با پانچ برداشت می شود، و در صورتیکه موهای بیمار در حین برداشت قطع نشوند می‌توان از روش FIT استفاده نمود. اما در صورتیکه موها در حین برداشت قطع شوند بایستی از روش FUT استفاده شود. در بیمارانی که پوست موی سرشان ارتجاع کمی دارد و یا بیمارانی که تمایل دارند پوست پشت سر را کوتاه نگاه دارند روش FIT بهتر است.هر دوی این روشها جز روشهای متداول کاشت مو است انتخاب روش بستگی به شرایط بیمار وضعیت طاسی بیمار وضعیت بانک مو ، میزان شلی یا سفتی پوست سر انتخاب خواهد شد

چه مواردی قبل و یا بعد از درمان باید رعایت شود؟

بلافاصله پس ازاتمام کاشت مو تا وقت خوابيدن در روز اول کمپرس يخ برروی پانسمان موجود در منطقه کاشت، ساعتی يکبار، هر نوبت بيست دقيقه توصيه می شود. کمپرس با حوله گرم وخيس و يا اسفنج مرطوب و گرم برای بهبود زخم مفيد هستند. همچنین بهتر است در چند شب اول هنگام استراحت دو بالش نرم طوري زير سر قرار داده شود كه به حالت نيمه نشسته بخوابيد. براي يك هفته از انجام اعمالی که ممکن است باعث خونريزی در محل کاشت مو شوند اکيداً خودداری شود. بطور مثال، کارهاي سنگين كه نياز به زور زدن و فشارآوردن زياد دارد، حركات سريع، سرفه هاي شديد، و خم شدن زياد مانند بستن بند کفش يا برداشتن اجسام از روی زمين.

کلینیک خانه سفید