لیزر موهای زائد چیست؟

بیشتر روش های مورد استفاده در رفع و کاهش مو های زائد باعث از بین بردن فولیکول ها ی مو و رشد مجدد آن می شود. رفع دائمی مو های زائد توسط لیزر روندی است که در آن موهای زائد در معرض تابش نور لیزر قرار گرفته و فولیکول های آن ها کاملا نابود می شوند. در این روش با توجه به رنگ پوست و ضخامت مو، دستگاه تنظیم شده و فولیکول مو مورد هدف قرار می گیرد و از بین می رود.

در یک زمان بسیار کوتاه (در حد هـزارم ثانیــه) نور لیزر با شدت بالا به پوست تابیده و همزمان ده ها فولیکول مو را تخریب می کنـد.

لیزر نوری تك رنگ و تك طول موج است. در لیزر موهای زائد، عمدتا نور لیزر جذب رنگدانه ملانینی، كه در موها به وفور یافت می شود، شده و سبب تخریب سلولهای سازنده مو میشود. هرچقدر مو ضخیم تر و مشكی تر باشد ملانین بیشتری دارد، در نتیجه نور لیزر را بهتر جذب كرده و به همین دلیل راحت تر از بین می برد. در عین حال چون ملانین در خود پوست هم وجود دارد هرچه مقدار آن كمتر باشد، یعنی بیمار پوست سفیدتری داشته باشد، انرژی كمتری در پوست جذب شده و احتمال سوختگی ناشی از لیزر مو كمتر می شود.

از بین بردن دائمی مو های زائد هنگامی که توسط اشخاص متخصص با تجربه ، دستگاه های مطمئن و کاربرهای آموزش دیده انجام شود ، کاملا بی خطر است. هیچ گونه آسیبی به پوست شما وارد نمی شود و تنها فولیکول های مو هستند که از بین می روند. اغلب افراد پس از انجام لیزر درمانی به نتایج مطلوب و رضایت بخشی دست می یابند و از اینکه دیگر نیازی به استفاده از روش های اپیلاسیون و اصلاح ندارند راضی و خوشحال اند. کلینیک خانه سفید در طول مدت پانزده سال سابقه خود همواره یکی از مجهز ترین و موفق ترین مراکز پوست و لیزر بوده است که مراجعه کنندگان آن از خدمات دریافتی رضایتمندی بسیاری داشته اند.

کلینیک خانه سفید تنها مرکزمجهز به چهار دستگاه پیشرفته و به روز است.

  • لیزر الکساندرایت کندلا

  • وکتوس پالومار ۲۰۱۵ ساخت امریکا

این ویژگی باعث جذب بیشترین مراجعه کننده برای این مرکز شده است.

 لیزر موهای زاید

لیزر مو های زائد چه نتایجی حاصل می کند؟

  • کاهش تعداد موهای زائد بدن
  • كاهش سرعت رشد موهای زائد بدن
  • نازك شدن موهای زائد بدن
  • كمرنگ تر شدن موها ی زائد كه منجر به طبیعی تر شدن آن ها می شود.

درمان لیزر مو های زائد چقدر طول می کشد؟

بطور میانگین، برای رسیدن به نتیجه مطلوب اغلب بین ۶ تا ۸ جلسه در هر ناحیه لازم است که البته بستگی به نوع پوست، رنگ و ضخامت مو و مرحله رشد مو دارد. در نتیجه تعداد جلسات در افراد گوناگون و نقاط مختلف بدن متفاوت است. فواصل جلسات معمولا بین ۴ تا ۶هفته می باشد. پزشک معالج شما بهترین و مناسب ترین برنامه درمانی را برای شما در نظر خواهد گرفت.

چه مواردی قبل و یا بعد از درمان باید رعایت شود؟

پیشنهاد ما این است که قبل از درمان لیزر موهای زائد، ناحیه مورد نظر را فقط با تیغ ریش تراشی اصلاح کنید، تا تمامی موهای شما در فاز رشدی هماهنگی قرار بگیرند. این کار باعث نتیجه دهی بهتری می شود. همچنین، از قرار گرفتن در معرض تابش نور ۲ ماه قبل و بعد از درمان لیزر موهای زائد حتما خودداری فرمایید.

کلینیک خانه سفید